A korai magömlés

A korai magömlés sajnos sok férfi életét nehezíteni meg. Összefügg többek között a stresszel, félelmekkel, rossz szokásokkal is.

A korai magömlés,  vagy az orgazmusképtelenségek sokszor pszichés betegségei is általában félelemmel társíthatóak. Stresszel, vagy valami olyan beidegződéssel, ami rosszul égett bele a szokásokba.

Korai magömlésnek általában azt nevezzük, amikor a magömlés sokkal korábban történik, mint ahogy partnerek szeretnék. Amikor olyan szintű önálló életet kezd élni a férfi nemi működése, amit egyáltalán képes uralni.

Ahhoz hasonlítható, mint mikor valaki a vizeletét nem tudja visszatartani megfelelő ideig. Ez a jelenség általában nem szolgálja a párok közti intim kapcsolat kiteljesedését, és megmérgezhet egy egyébként jól műkődő párkapcsolatot is. De manapság szerencsére már igen sok módszert ismerünk ennek kezelésére kezdve a szexuálpszichológusok módszereivel, az intim tornán át a magmegtartás gyakorlatokig. Én a legutóbbinak egy nagyon hatékony belső alkímiai vonulatát oktatom, ami komplexen figyelembe veszi az egyéni folyamatokat, a partnerek működési struktúráját, és az életmódból adódó reakciókat is.

 

A korai magömlés kialakulása

A kiskorban való szégyen, a gyorsaság, felnőttkorban a rohanó életmód, vagy egy – két megalázó élmény mind elősegítik a védekező működést, a menekülő felállást. Azt, hogy minél gyorsabban túlessünk rajta. Mert nem lehet, mert nem szabad, mert nem vagyok elég jó, mert kötelességem van, mert megzavarnak, mert nem szeretnek.

Olyan is előfordul persze, hogy az ürítésen vagy a minél hatékonyabb örökítésen kívül más célja nincs a szexualitással a partnereknek. Ez utóbbi esetben semmi dolgunk nincs. Feladatunk akkor van, és abban az esetben tudok én is segíteni, ha ennél többre vágyik a pár az intim együttlétkor. Ha kiteljesedni szeretne, és hosszabban megélni a szeretkezés szeretetből fakadó és arra visszaható minőségét.

 

A korai magömlés és a partnerrel való intimitás problémáinak általánosabb okai

  • Nem tudunk elmerülni egymásban, mert magunkban sem tudunk elmerülni
  • Nincs rá idő
  • Nincs rà tér
  • Nem is engedjük meg magunknak az élvezkedéses időtöltéseket, mert nincs jogunk hozzá (legalábbis azt hisszük)
  • Magunkat se szeretjük igazán
  • Úgy érezzük nem vagyunk szerethetőek
  • Áldozatszerepben vagyunk
  • Mintáink szerint nem érdemeljük meg a jót
  • Azt tanultuk, hogy szenvedni kell (hogy figyeljenek ránk, hogy elismerjenek, hogy értékesnek érezzük magunkat, stb)
  • Szégyenérzés kialakulása akár kiskorban, és/ vagy megszégyenítés felnőttkorban
  • Sietség 
  • Stressz
  • Vallás vagy más erkölcsi dogmák általi tiltások, természetünktől eltérő szabályozások
  • Szaporodáscentrikus, az élvezet kerülendő, bűnösnek feltételezett gondolatok 
  • A nők élvezete nem fontos ( vannak, akiknek ez a téveszmélyük van, ezért nem figyelnek a partnerükre) 
  • Nők erejétől való tudatalatti félelem (ennek is sokféle oka lehet, ami kihathat a nemi működésre)
  • Kisebbségi komplexus
  • Nem vagyok elég jó neki az ágyban vagy az életben, nem tudom a partnerem kielégíteni rendesen, látom, hogy nem élvezi az együttlétet és próbalom én is lerövidíteni, stb érzések
  • Megfelelő kommunikáció hiánya 
  • Nem ismerik a partnerek nem csak a másik, de a saját igényeiket sem.

A korai magömlés komplex probléma, ami mind a nőben, mint a férfiban kellemetlen érzéseket kelt és ronthat a kapcsolaton.

Ezek mind okozhatnak olyan szexuális viselkedésmintákat, amik problémásak, extrém esetekben akár betegesek tudnak lenni, vagy csak nem adják meg azt a kiteljesedett örömérzetet és harmóniát egy kapcsolatban, vagy akár a szeretkezésben.

Nagyon sokszor ezek az akadályok, előzmények halmozottan állnak fent, és sokszor nem is tudják az emberek mit is kéne velük kezdeni. És mivel sokaknál ezek tabutémák is, ezért még nehezebb a megoldás. Sokszor még egy egyébként más téren őszinte kapcsolatban is nehezen beszélik meg a párok, ha ennél a kérdésnél baj van. Sokan pedig azt hiszik, hogy ez a normális, nem lehet vele mit kezdeni, eszükbe se jut, hogy változtatni lehet. Inkább megpróbálják elfogadni, alkalmazkodni hozzá. 

Mindenesetre első és legfontosabb lépés a probléma, vagy problémák felismerése. Amennyiben az csak annyi, hogy valami nem stimmel, már az is egy nagy lépés tud lenni a változtatásra!

Egy megfelelő szakember sokszor már néhány jelből meglátja az akadályokat, és irányt tud mutatni már akár néhány mondat meghallgatása után is. 

Megoldások és MAGtudatosság

A korai magömlés megoldásához át kell formálni a gondolkodásmódunkat, szokásainkat, hozzáállásunkat, életmódunkat...

A korai magömlés orvosolható, megváltoztatható, megfordítható az esetlek nagy részében. 

De ahhoz lehet, hogy át kell formálni a gondolkodásmódunkat, szokásainkat, hozzáállásunkat, életmódunkat. És főleg a hitünket önMAGunkban. 

Erre a változásra tudnak segítséget adni az általam oktatott MAGtudatosság gyakorlatok és életmódváltozásra való tanácsok is. Az erre vonatkozó megfelelő jógagyakorlatok azokat az erőközpontokat aktivizálják, amikben a blokkok találhatók, és azokat tisztítják, ahonnan el kell vezetni a felesleget. Már néhány szóból, viselkedésből, vagy akár abból hogyan veszi valaki a levegőt, meg tudom sokszor állapítani, hogy melyik részek vannak elakadva az illető életében. Erre való a testtérkép kezelés is, hogy a konzultáció mellett testi reakciókból is olvasni tudjak. Ezután pedig adom az arra való gyakorlatot, amit otthon egyedül lehet akár napi szinten megcsinálni.

Amikor ott tart valaki, hogy partnerével is megkezdheti a gyakorlást, akkor adom a pároknak szóló gyakorlatokat is. Az utóbbiakban már a közös áramoltatás a cél és mind a két félnek figyelnie kell a belső folyamatokra. A hölgyeknek is nagy szerep jut, ha szeretnének párjuknak segíteni, és az együttlétet egyre tudatosabbá és szebbé varázsolni. 

A korai magömlés kezelésének egyéb hatásai

A kezelésben az a plusz érdekesség van, hogy nem csak az energiagyakorlatok hatnak.

Az embernek a MAGára való odafigyeléssel egy olyan komplex folyamat is beindul, amivel nemcsak hosszabb ideig és mélyebben tud majd szeretkezni, de időt kezd el adni a feltöltődésre és fejlődésre is a csupán feszültséglevezetés helyett.

Megtanulhatja átformálni a gyorsan kifelé törekvő mechanikusságot egy kiterjedtebb, teljes testre kiáradó élvezetes utazássá.

Ez nem csupán a hálószobában fog megnyilvánulni. Megtapasztalhatja a lélekkel telített folyamatokat, felfedezheti, mennyi minden rejlik a testben és a nemi szerveken kívül is, és könnyebben megláthatja a világban, s a másikban, szerelmében is a sokféleséget.

Hangszerré válunk társunk vagy önmagunk kezében, ami végtelen játékban tud zenélni. 

Frissebbek kezdünk lenni, és a kiégett fáradság helyett örömmel megyünk munkába és mosolyogni tudunk újra az emberekre…

 

A korai magömlés komplex problémája

Induljunk ki abból  hogy a szex nem csupán a szaporodásra lett kitalálva.

Hogy azt a sok idegpályát a Jóisten nem csak egy olyan beetetésként alakította ki, hogy szaporodásra sarkallja az embereket. Hisz azt meg lehet oldani úgy is, mint némely állat, hipsz és hopsz, ösztönből. Elég lett volna azt az ösztönt belénk teremteni. De nem! Nekünk nagyon összetetten csodálatos nemi szerveink vannak rengeteg idegvégződéssel. Amik arra szolgálnak  hogy használjuk őket rendesen, különféle élvezetekre. 

Nem csupán a nemi szervi orgazmus az egyetlen módja, amivel lehet élvezni a testi szerelmet, hanem ezer meg ezer módja van annak, hogy az idegsejtjeink úgy érezzék, volt értelme a létüknek.

A magömlés sem az egyetlen módja és célja a szeretkezésnek természetesen.

Ha gyermeket szeretnénk, még azt is megelőzi egymás kényeztetése, szeretgetése, ha pedig nem akarunk éppen szaporodni, akkor akár még felesleges is lehet a magömlésre való törekvés.

Az a baj a korai magömléssel, hogy rengetegen vannak, akik azt hiszik, hogy ezzel együtt kell élni. Azt gondolják, hogy a korai ejakuláció egy alkati kérdés vagy képesség, hogy megváltoztathatatlan, és hogy el kell fogadni. Vannak nők is, férfiak is, akik ebben a hitben nevelkednek, senki sem mondja nekik, hogy a szeretkezés nem feltétlen arról szól, hogy az a mag, amikor kedve tartja kipattanjon a férfiből.

 Sokáig nem lehetett nyíltan beszélni arról sem, hogy az ágyban is kordában lehet tartani az ösztönöket, nem csak a villamoson, illendőségből. Manapság is csak lassan terjed a híre, sok embernek még mindig hihetetlenül hangzik az, hogy az intim izmainkkal, légzéstechnikákkal és különböző koncentrációkkal a magömlést ugyanúgy irányítani lehet, ahogy a karjainkat, vagy lábainkat felemelni.

Persze ezek akkor igazán hatékonyak, ha együtt tud működni az ember a természettel, és nem elnyomni akarjuk ösztöneinket vagy vágyainkat, hanem megfelelő mederbe terelni. 

 

A szex maga is tabu, nemhogy az azzal kapcsolatos problémák

A megfelelő, őszinte kommunikáció nagyon fontos a korai magömlés problémájának a megoldásában is, mind a két partner részéről.

A megfelelő, őszinte kommunikáció egyébként sem mindig van jelen  partnerkapcsolatokban, főként az intimitásban. Vannak sokszor tisztázatlanságak, félreértések, elhallgatások. Nagyon sok nőben él még az a kép, hogy a szexet el kell szenvedni, kötelességből, így jobb, ha nem is beszélünk róla, legyünk túl rajta mielőbb. Es így a férfiban is ez a minta ver gyökeret, mielőbb túllenni rajta. 

Ám ott, ahol nem ez az általános, szintén feljöhetnek felmenőktől származó szokások, pl. amikor valami konfliktushelyzet adódik: 

Ne szólj szám, nem fáj fejem.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni az őszinte önkifejezés gyógyító erejét. Manapság szerencsére divatosak kezdenek lenni az erőszakmentes kommunikációs gyakorlatok is. Ezeket is bátran lehet alkalmazni.

Évszázadokon keresztül kaptuk a téves információkat, a női és a férfi testi működésről. Sokszor persze tudatosan is eltorzítva a valóságot. A szerelemben való teljesség megélésének a kárára. Mert nem sok hatalomnak érdeke az, hogy alattvalói boldog elégedettségben éljenek. 

Ha a nő és a férfi szerelemben tud egyesülni testi szinten is, az hatalmas erőt tud generálni. A boldogság, az öröm, az elégedettség, a kielégültség az embereket nem motiválja felesleges dolgok birtoklására, minél több fogyasztásra, vagy más emberek legyilkolására. 

A szexuális kielégültség viszont akkor tud igazi lenni, ha mindkét fél örömére szolgál. A férfinak sem okoz örömet a korai magömlés.

Mely férfi ne érezné sikertelennek magát, amikor nem tudja párját boldoggá tenni az ágyban?

Ki szereti azt, amikor egy nő kielégületlen és frusztrált?

Nyilván ennek nem az a kulturált megoldása, hogy megcsonkítsuk a nők nemiszervét, ahogy ennek megoldását látják némely helyen a világban (sajnos még mindig).

Helyette egyrészt megtanulhatjuk a nőket megfelelő módon kényeztetni, másrészt megtanuljuk azt is, hogyan lehet a szexuális energiákat kordában tartani. Megtartani a magot ejakuláció nélkül olyan hosszan, hogy az párunknak is örömére szolgálhasson.

Nehéz levetkőzni a berögzült normákat akkor is, ha ma már tudjuk, hogy tévesek, vagy ártalmasak, de kellő türelemmel sikerülhet. Valakinek rövidebb, másnak hosszabb idő alatt.

Beszéljünk